Hakkımızda

Selçuk Kauçuk ve plastic Sanayi ticaret A.Ş, Konya Organize Sanayi Bölgesinde 2000 yılında kurulmuş 16.000 m2’lik bir alanda faaliyet gösteren %100 çevreci bir tesistir. Faaliyet alanında ki atıkları toplayarak geri kazanımını yapmakta ve bitmiş ürün olarak son kullanıcıya ulaştırmaktadır. Tesisimizde Ömrünü Tamamlamış Lastiklerin (ÖTL) ve hurda poşetlerin (PE) geri dönüşümü yapılmaktadır. Geri dönüşümden elde edilen ürünlerden Kauçuk bölümünde lastik toz, lastik granül, rejenere Kauçuk hamuru, formulize edilmiş kauçuk hamur, lastik ayakkabı, Kauçuk teker, Kauçuk ve faylon ayakkabı tabanı, kauçuk zemin döşeme üretilmektedir. Polietilen geri kazanım bölümünde ise iç mekan esnek tatami zemin minderleri, laminasyonluk ve izalasyonluk EVA ile poliüretan taban üretilmektedir.

Fabrikamız çevre dostu bir tesis olup, %90 üretim geri dönüşüm malzemelerden sağlanmaktadır. Teknolojiyi sürekli takip ederek, en yeni ve enerji tüketimi az parkurumuzla ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Firmamız yaklaşık 10 yıldır LASDER (Lastikçiler Derneği iktisadi işletmesi) ile işbirliği sürdürmekte ve yıllık 12.000 ton civarında ÖTL (ömrünü tamamlamış lastik) geri kazanımı ile 6.000 ton alçak yoğunluklu polietilen grei kazanımı sağlamaktadır.

Firmamız, 2001 yılında günlük 4.000 çift lastik ayakkabı üretim kapasitesi hizmet vermeye başlamıştır. 2008 yılı sonlarına doğru, Çevre Bakanlığı’ndan Ömrünü Tamamlamış Lastikler konusunda Geri Dönüşüm Lisansı alarak, Türkiye’deki 5. tesis olmuştur. 2009 yılı başlarında ise Geri Dönüştürülmüş Malzemelerden Kauçuk Zemin Kaplaması ürünleri imalatına başlamıştır. Büyüme hedefi doğrultusunda polietilen geri dönüşüm ve EVA üretimine ise 2012 yılında başlayan fabrikamız çevre dostu ürün yelpazesine bir kalem daha eklemiştir.

İşimizi yaparken topluma, sektörümüz kuruluşlarına, müşterilerimize ve çalışanlarımıza karşı ekonomik ve toplumsal bir varlık olarak, sorumluyuz. Müşterilerimizi çevre dostu olarak görür, değeri mümkün olduğu kadar yüksek ürün ve hizmet sunarak onların saygısını ve bağlılığını kazanmaya çalışırız. Bize göre kar, müşterilerimiz memnun ettiğimiz ve ilişkilerimizi sürekli kıldığımız sürece onlar tarafından bize verilen ödüldür.

Bize göre kalite; sorumluluklarımızı yerine getirirken doğru şeyi, doğru zamanda, doğru yapmak için gerekli olan en önemli araçtır. Kalite bir sorumluluktur. “Kaliteli iş, memnun müşteri" temel politikamızdır.

Bizden Haberler

2017-11-25

Web Sitemiz Yenilendi

Yeni sitemiz yanında. Sitemizde her türlü teknik bilgi dökümanları bulabilirsiniz.

Habere Git